facebook
 
18.09.2022 godz.12:00
do zawodów
pozostało:
 
 
 
 

7 edycja biegu 4Rest Run już za nami!

Data publikacji: 2021-10-04 08:00  |  Data aktualizacji: 2021-10-04 08:52:00
7 edycja biegu 4Rest Run już za nami!

Tegoroczna edycja biegu 4Rest Run w Puszczy Niepołomickiej odbyła się 19.09.2021 roku.


Mimo że pogoda w dniu zawodów nie rozpieszczała, to uczestnicy nie zawiedli i licznie pojawili się na starcie!


Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach: 5 km i 10 km. Na trasie 10 km można było wystartować również drużynowo. Dodatkowo na tym dystansie wyłoniono najszybszą zawodniczkę i najszybszego zawodnika z gminy Niepołomice, którzy otrzymali Puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.
Ta edycja była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w biegu 4RestRun start był możliwy już od 13 roku życia. Młodzież mogła sprawdzić się w „dorosłych” zawodach, z profesjonalnym pomiarem czasu i poczuć klimat zdrowej rywalizacji. Dla niektórych był to pierwszy wspólny start z rodzicami!


Polana w Puszczy Niepołomickiej zamieniła się na kilka godzin w biegowe miasteczko z mnóstwem atrakcji i gorąca atmosferą. Można było spróbować pysznego wegańskiego i wegetariańskiego jedzenia na stoisku nowej restauracji z Niepołomic – sTRAWA, zmierzyć poziom tkanki mięśniowej i tłuszczowej u sympatycznych dziewczyn z Fit Club 24 Niepołomice, porozmawiać z Witkiem Musiałem o prawidłowej diecie biegacza, czy odwiedzić stanowisko edukacyjne Zielonego Puszczyka lub Nadleśnictwa Niepołomice. Centrum odnowy Vitamedicum zadbało o prawidłową regenerację dla zmęczonych biegiem nóg!


Trasa jak co roku prowadziła ścieżkami Puszczy Niepołomickiej i była urozmaicona mniejszymi i większymi podbiegami, licznymi zakrętami oraz kałużami, które sprawdzały refleks i skoczność uczestników!


Bieg 4Rest Run przyciąga przede wszystkim mieszkańców Powiatu Wielickiego i Krakowskiego, ale w Puszczy pojawili się również zawodnicy z bardziej odległych zakątków naszego kraju. Oprócz możliwości obcowania z naturą i radosnego klimatu imprezy, uczestników przyciągnęły atrakcyjne pakiety startowe oraz cenne nagrody dla najszybszych biegaczy, ufundowane między innymi przez firmę 4F, głównego sponsora. Dodatkowo każdy uczestnik mógł wziąć udział w zabawie „Szansa na nagrodę”. Dzięki hojności sponsorów każdy posiadacz numeru startowego wygrywał i nikt nie opuścił polany startowej z pustymi rękami.


Prawie 300 osób na starcie i tyle samo na mecie! Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni. Niektórzy z życiówek, a inni z faktu, że mimo chłodu wyszli z domu i przebiegli cały dystans, dopingowani na trasie przez fantastyczną publiczność i wolontariuszy!


Organizator zawodów, Stowarzyszenie „Niepołomice Biegają”, poświęcił tegoroczną edycję biegu pamięci zmarłego tragicznie kolegi, Darka Borodzieja, człowieka z ogromną pasją do sportu, który niejednokrotnie pomagał w organizacji imprezy i był bardzo ważną częścią naszej biegowej społeczności.


Grupa Niepołomice Biegają po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i zorganizowała niezapomnianą imprezę z cudowną atmosferą! Tę atmosferę stworzyli fantastyczni ludzie z pasją – uczestnicy biegu 4RestRun! W grupie siła!


Wielkie brawa dla Wszystkich!


To co? Widzimy się za rok?

Marta Stolarz
Stowarzyszenie „Niepołomice Biegają”

Stowarzyszenie „Niepołomice Biegają” kieruje podziękowania do sponsorów i partnerów biegu:


Miasto i Gmina Niepołomice
Powiat Wielicki
Nadleśnictwo Niepołomice i Lasy Państwowe
Medicover
4F
Apteki Zdrowe Ceny
Balhsen Family Group
Plusssz
Coros
SALCO
GU Energy Labs
Sklep Nastopy.pl
Drogerie Kosmyk
Wydawnictwo Bezdroża
Księgarnia Techniczna DOS w Niepołomicach
Centrum Medyczne Vitamedicum
RehaAthletica
Fit Club 24 Niepołomice
FitVit Witold Musiał
Stowarzyszenie „Zielony Puszczyk”
Dom Kultury „Siedlisko”
sTrawa
Voit Studio

wszyscy wolontariusze zaangażowani w pomoc na rzecz organizacji biegu

 
 

 

SPONSORZY I PARTNERZY