facebook
 
20.09.2020 godz.12:00
do zawodów
pozostało:
 
 
 
 

4Rest Run już po raz szósty w Puszczy Niepołomickiej - relacja

Data publikacji: 2020-10-05 22:00  |  Data aktualizacji: 2020-10-05 23:14:00
4Rest Run już po raz szósty w Puszczy Niepołomickiej - relacja

4RestRun to bieg po przepięknych ścieżkach Puszczy Niepołomickiej. W tym roku zawody organizowane przez Stowarzyszenie Niepołomice Biegają odbyły się już po raz szósty. W 2020 roku zdecydowanie była to wyjątkowa edycja.


Dotychczas bieg rozgrywany był w rywalizacji drużynowej. Każdy z czterech członków drużyny musiał pokonać dystans 10 km, a ich czasy sumowały się.


W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną organizatorzy zdecydowali się nieco zmienić formułę. Główny nacisk położono na rywalizację indywidualną. Zaproponowano także dodatkowy dystans - na 5 km. Zmieniono również trasę, by pokazać uczestnikom mniej znane ścieżki Puszczy Niepołomickiej. Ostatecznie więc 20 września 2020 roku odbył się start falowy dwóch biegów: Zajęcza piątka na 5 km i Wilcza dycha na 10 km.


Dla tych, którzy przyzwyczaili się do formuły drużynowej, na dystansie 10 km została zachowana ta znana z poprzednich edycji klasyfikacja, jednakże bez podziału na drużyny K (kobiety), M (mężczyźni) i MIX (drużyny mieszane), jak to miało miejsce w poprzednich latach.


Mimo że zapisy na bieg ze względu na niepewną sytuację ruszyły dość późno, listy szybko się zapełniły i limit zawodników został wyczerpany przed czasem. Bieg 4Rest Run wpisał się bowiem na stałe już w kalendarz imprez biegowych organizowanych w okolicach Krakowa.


Co roku zapraszani są do rywalizacji sportowej wszyscy biegacze, ze szczególnym jednak uwzględnieniem mieszkańców Miasta i Gminy Niepołomice oraz Powiatu Wielickiego oraz osoby związane z naszą okolicą, pracownicy firm i organizacji działających na terenie gminy i powiatu. Ci ostatni najchętniej wybierają bieganie drużynowe, podobnie jak znane krakowskie i okoliczne kluby biegowe, które licznie przybywają do Puszczy Niepołomickiej.

 

Bieg przyciąga startujących bogatymi pakietami, cennymi nagrodami nie tylko dla zwycięzców, ale także dla wszystkich biegaczy. Przede wszystkim jednak uczestnicy cenią atrakcje polany startowej oraz świetną atmosferę, którą tworzą organizatorzy – członkowie Stowarzyszenia Niepołomice Biegają.


Bieg 4Rest Run nie odbyłby się, pakiety dla biegaczy nie byłyby tak bogate, szanse na nagrodę nie tak duże, a polana startowa nie zapełniłaby się tak atrakcjami, gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów.


Organizatorzy serdeczne podziękowania kierują do: Miasto i Gmina Niepołomice, Powiat Wielicki, Nadleśnictwo Niepołomice, Lasy Państwowe, Medicover Polska, 4F, Powerade, Kropla Beskidu, Plusssz, Apteki Zdrowe Ceny,  Compass Wydawnictwo Turystyczne, SALCO, Victory Endurance Polska, sklep Nastopy.pl, wydawnictwo Bezdroża i Helion, Księgarnia Techniczna DOS w Niepołomicach, Vitamedicum ITW Zdrowie i Uroda, RehaAthletica, FitClub24 Niepołomice, FitVit Witold Musiał, Stowarzyszenie Zielony Puszczyk, Pracownia Tokoro, Horus - hand made, Forever Living Products International Monika Sęk, Lodowa Manufaktura Niepołomice, Rozbrykana Owca i Spółka.


Chcielibyśmy również podziękować wspaniałemu konferansjerowi, który już drugi rok z rzędu zabawia nas podczas zawodów: Szymonowi Urbanowi z Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice.


Zapraszamy wszystkich za rok!

Kamila Gruszka
Stowarzyszenie „Niepołomice Biegają”


 
 

 

SPONSORZY I PARTNERZY